Oświetlenie w Twoim domu

Oświetlenie w Twoim domu

Oświetlenie klatki schodowej w domu jednorodzinnym – jakie wybrać?

Oświetlenie klatki schodowej w domu jednorodzinnym powinno podkreślać walory wnętrza i zapewniać domownikom bezpieczeństwo podczas poruszania się w górę i dół schodów. W artykule podpowiadamy, na co zwracać uwagę podczas wyboru oświetlenia klatki schodowej, a także polecamy produkty, które najlepiej sprawdzą się w tego rodzaju wnętrzu.

Ile lumenów na m2 potrzeba w salonie, a ile w sypialni?

Wielu z nas jest przyzwyczajonych do określania mocy żarówki w watach, jednak po upowszechnieniu się technologii LED stało się to mało praktyczne. Stąd nowa jednostka, czyli lumen. Czym jest strumień świetlny? Ile lumenów na m2 potrzeba, aby skutecznie oświetlić poszczególne pomieszczenia w domu? Podpowiadamy! 

Świetlówki LED – budowa i zasada działania. Czy pasują do zwykłych opraw?

Świetlówki LED to coraz popularniejsza alternatywa dla tradycyjnych lamp fluorescencyjnych. Co warto wiedzieć o tej technologii? Jak zbudowana jest świetlówka LED w odróżnieniu od innych rodzajów żarówek? Czy da się ją zamontować w zwykłej oprawie? Po odpowiedzi zapraszamy do artykułu. 

Jak podłączyć czujnik ruchu? Jak ustawić go w lampie?

Chcesz, aby oświetlenie w twoim domu samo włączało się, gdy będziesz wchodzić do danego pomieszczenia, ale nie wiesz, jak podłączyć czujnik ruchu? W tym artykule wyjaśniamy, jak działa takie urządzenie i proponujemy najprostsze sposoby na jego instalację.

Oświetlenie garderoby – jakie światło wybrać do tego pomieszczenia?

Oświetlenie garderoby musi być dobrze przemyślane, jeśli chcemy, aby wnętrze to było prawdziwie funkcjonalne. Jest to w końcu niewielka przestrzeń pełna trudno dostępnych zakamarków. Jakie światło wybrać zatem do garderoby? Przedstawiamy kilka praktycznych wskazówek. 

Jaki zasilacz do taśmy LED? Jak obliczyć odpowiednią moc zasilacza?

Jaki zasilacz będzie odpowiedni do taśmy LED? Czym powinien się charakteryzować? Jak obliczyć moc takiego zasilacza? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na wszystkie te pytania.

Jak działa dioda LED? Budowa i zasada działania żarówki ledowej

Praktycznie każdy z nas ma w domu oświetlenie ledowe, ale mało kto zdaje sobie sprawę, jak działa dioda LED. Czas nadrobić zatem zaległości. Dowiedz się, z czego zbudowana jest typowa żarówka LED i na czym polega zasada jej działania.

Żarówki LED a ściemniacz – czy żarówki LED można ściemniać?

Żarówki LED można ściemniać, ale cały proces wygląda nieco inaczej niż w przypadku tradycyjnych żarówek wolframowych. Dowiedz się, jaki ściemniacz będzie odpowiedni do żarówek LED i sprawdź, jakie są dla niego alternatywy. W przypadku żarówek LED podłączanie ściemniacza wcale nie jest konieczne!  

Jak zamontować taśmę LED na suficie podwieszanym?

Zastanawiasz się, jak zamontować taśmę LED na suficie podwieszanym? Wbrew pozorom nie jest to skomplikowane, jednak należy pamiętać o kilku istotnych detalach. Bez nich oświetlenie może działać wadliwie i prezentować się mało estetycznie. Dowiedz się, jak uniknąć tego rodzaju błędów.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć